Deiyonize su ; su, ilaç ve kozmetik gibi endüstriyel veya içme amaçlı olarak kullanılmaktadır. Şebeke suyunun içerisindeki moleküllerin, iyonların ve atomların temizlenmesi sonucu elde edilen suya deiyonize su denir.

Deiyonizasyon ile Deiyonize Su Elde Edilmesi

Deiyonize Suİyon değiştirme işlemi olarak geçen bu işleme deiyonizasyon denir. Bu işlem sırasında suyun saf olmasına engel olan maddeler uzaklaştırılmaktadır. Bu maddeler sodyum klorür(tuz), minerallar, karbondioksit, silis, nitrat, sülfat, magnezyum, kalsiyum ve diğer organik kirleticiler şeklindedir.

Deiyonize su elde edildikten sonra, bakteri ve virüslerin oluşmaması için, hiçbir şekilde durağan kalmaması gerekir. Bunun için 3A ve EHEDG sertifikalı Prolac HCP serisi pompalarımız kullanılır. Bu seri pompalar; yüksek düzeyde hijyen gerektiren uygulamalarda, ürünün hassas bir şekilde kullanılmasını sağlar ve kimyasal maddelere karşı direnç gösterirler Özellikle ilaç ve kozmetik endüstrisinde ana proses pompası olarak uygundur.

Ayrıca üretilen deiyonize suyun ısıtma soğutmasında özel tasarım Duosafety  plakalı eşanjörlerimiz kullanılmaktadır. Bu plakalar 0,3 mm iki plakanın   birleşmesinden oluştuğu  için, herhangi bir delinme durumunda iki akışkan   asla birbiri ile  karşılaşmamaktadır .